Wybieramy najlepszą przestrzeń

 Logo konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego Logo konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego
Ruszają zgłoszenia do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022

Już po raz 23. Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Jego celem jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera popularyzacja działań na rzecz integracji społecznej i dostępności poprzez promocję rozwiązań zgodnych z zasadami projektowania uniwersalnego przyjaznego osobom ze szczególnymi potrzebami.

Łączna planowana pula nagród to 60 tys. zł. brutto.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Realizacje z terenu całego województwa śląskiego zgłaszać można do 30 czerwca 2022 r. Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny pod adresem enpp.slaskie.pl

Laureatów i finalistów konkursu zarekomenduje Zarządowi Województwa jury konkursu składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy, którzy w ramach plebiscytu publiczności będą mogli głosować na swoje ulubione realizacje. Plebiscyt publiczności przeprowadzony zostanie od 1 do 31 sierpnia br. na stronie konkursu npp.slaskie.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią na gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której zostaną wręczone Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie npp.slaskie.pl

Ponadto na stronie opublikowane są informacje o laureatach i finalistach dotychczasowych edycji konkursu, dostępne są również cyfrowe wersje albumów wydanych z okazji 15-lecia i 20-lecia konkursu oraz relacja z wystawy Dekalog Dobrej Przestrzeni.

Linki do stron zewnętrznych
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego - strona internetowa konkursu